Jahapp, då var det äntligen dags för Sevilla att kliva in i CL-kvalet och man gör det fyllda med självförtroende efter att ha smiskat Barcelona med 3-1 efter underläge 0-1 i paus. Och nej, det berodde varken på att Barca bytte ut Zlatan eller att man inte Supercupen på allvar, utan man var helt enkelt mycket bättre än Katalanerna.
Nu ska man ta sig an Braga, som relativt enkelt slog ut Celtic i förra rundan, och handen på hjärtat - inte fan är Braga bättre än Barcelona?
Visst, man har duon Paulo Cesar/Matheus på topp som kan vara riktigt vassa. Det kommer dock inte att hjälpa idag då Sevilla garanterat inte kommer lämna något åt slumpen här utan det kommer bli full fart på Fabiano, Kanoute och c:o för att få med sig ett bra resultat hem.
2.40 är ett kalasodds och jag tvekar inte att gå in tungt på Sevilla! För den försiktige finns även oddset 1.70 (DnB) att lira!
Lycka till och kommentera gärna!
Upp till 1500 kr spelkrediter
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller1000 kr gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller