Tredje matchen innan bladet vänder för returmötena i detta gruppspel. Förutsättningarna är klara. För Quindio gäller det endast att ta en seger här för att återta förstaplatsen som leder till slutgiltiga slutspel där allt avgörs.
Popayan som är sist med en ynka poäng kommer slåss med näbbar och klor för att ta åtminstone hem en poäng och det kommer man inte göra med att parkera bussen utan här gäller det även att försöka vinna om man ska ha någon som helst chans att gå vidare.
Lite som en final denna match trots att det är tidigt på gruppspelet. Jag sneglar åt en målrik match där egentligen båda lagen kan ta hem det om man är konkreta framför mål.
Mitt spel blir: Ö2.5 @2.40 . 2/5U
Då jag har en känsla på en svängig match och att laget med kniven mot strupen behöver vinna alltså Popayan kör jag ett HT/FT spel i form av: 1/2 @76 på Unibet .
Den fär sig en liten slant.
Insatser och dylikt finns på min spelbok som jag drog igång för någon dag sedan!
Ha det bäst.
100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller1500 kr gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller1000 kr gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 600 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller