Blir en kort rek idag i sista stund.
Igår kom Olav tyvärr tvåa men båda H2H spelen gick in. Wille klarade Hertner med 13!! sekunder på 93 minuters löpning.
Idag väljer jag att fokusera på Hubman mot Florian.
Båda två är på hemmaplan men Hubman är den absolut mest erfarna här, han är sällan sämre än femma hemma i Schweiz. Visst kan florian löpa bra men jag tror Hubman kommer vara snäppet bättre här även om det kanske kommer handla om 1-2 minuter. 1.61 är bra.
Vinnaren idag blir nog som igår - Olav eller Kyburz och jag har spelat på båda till 4.00 och 5.00 i odds.
Andra roliga H2H är:
Eskil - Runesson
Här tror jag rune är hetast även om Eskil varit på höghöjdsläger i tre veckor. Runesson öppnade starkt igår men orkade inte hela långa vägen in.. Idag passar det nog honom bättre!
Hertner - Bergman
Här tror jag hertner tar det. Gustav såg trött ut igår och imponerade inte heller inledningsvis. Hertner gick riktigt bra faktiskt och medel är han bättre på än lång.
Kommentera gärna! / REken
100% upp till 500 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller200 kr gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller1000 kr gratisspel
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 1000 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller100% upp till 600 kr
18+ Spela ansvarsfullt | Nya kunder | Regler & villkor gäller